Blog

Przychodzi w ciągu życia taki okres, gdy zaczyna nie wystarczać środków finansowych. Wtedy trzeba rozważyć,jaką metodą je uzyskać.Istnieje parę sposobów do wyboru. Przede wszystkim zaciągnięcie zobowiązań w państwowej instytucji finansowej. Na nieszczęście, kiedy przeszłość zarejestrowana w BIK nie jest zbyt optymistyczna, bank może nie nie przychylić się możliwości udzielenia kredytu. Wtedy najlepiej zaciągnąć pożyczkę pozabankową. Zobaczmy, jakie istnieją plusy i minusy takiego rozwiązania.

Zacznijmy od mniej optymistycznych cech. Najważniejszą wadą pożyczki zaciąganej poza bankiem okazuje się jej bardzo wysokie oprocentowanie. Samodzielne przedsiębiorstwa chcą bardzo często zarobić majątek na pożyczkobiorcy. Okazuje się, że RRSO osiąga próg nawet kilkuset punktów procentowych. Co więcej, niejednokrotnie trzeba również ponieść różne dodatkowe opłaty, których wydaje się, że umowa nie obejmuje. Właśnie dlatego tak kluczowe jest czytanie podpisywanych dokumentów.

Teraz kolej zalet, których także trochę jest. Najważniejsze, że nie trzeba legitymować się zaświadczeniem o pozytywnej historii w BIK. Prywatne firmy udzielą kredyty nawet osobie, która w przeszłości miała problem z długami. Ponadto, bardzo szybko można uzyskać potrzebne pieniądze. Wystarczy użyć odpowiedniej platformy internetowej, a w niektórych przypadkach jedynie wysłać zgłoszenie sms-owe.

Pieniądze chwilę później zjawią się już na koncie.

Decyzja, czy warto rozważać pożyczki poza instytucjami bankowymi, zależy indywidualnie od osoby. Każdy z nas posiada różną sytuację życiową i ma różne potrzeby. Potencjalny kredyt powinno się dobrać do własnych.

Dowiedz się więcej: Pożyczka online